Tarih : 19.07.2024

Süslü Grup’un temelleri; amiral gemisi olan Süslü Kuyumculuk’un 1988’de İstanbul Kartal’da faaliyet göstermesi ile atılmıştır. Süslü Ailesi tarafından kurulan Süslü Kuyumculuk, 2010 yılında Güzel ve Güney Süslü’nün öncülüğünde kurumsal yapısını ve vizyonunu geliştirerek faaliyet gösterdikleri alanlarda teknolojik altyapılarını yenileyerek şirket profilini güncellemiştir. Bu yenilenme kendilerine e-ticarette yeni bir kapı açarak tüm Türkiye’deki müşterilerine ulaşmalarını sağlamıştır.

Bugün arkasında 30 yılı aşkın tecrübesi ile sağlam temellerin üstünden yapılanan Süslü Grup’un bünyesinde 17 marka bulunmaktadır. Ana sektörü olan takı ve mücevheratın yanı sıra inşaat ve e-ticaret alanlarında gösterdikleri faaliyetlerle tüm Türkiye’yi kapsayan bir hizmet ağına sahip.

Süslü Grup’un bünyesinde bulunan Süslü Kuyumculuk, sektöründeki profesyonel çalışmalarını bir adım daha ileriye taşıyarak Alyans Sarayı, Altın Sarayı ve Süslü Diamond web siteleri üzerinden 2007 yılından itibaren internetten binlerce modeli müşterilerinin beğenisine sunarak online satış sitesi olan suslukuyumcu.com.tr ile nerede olursanız olun, ne zaman olursa olsun çok rahat bir şekilde alışveriş imkanı sunuyor. Süslü Kuyumculuk, büyüme hedefleri doğrultusunda 2019 yılında Kartal’da ikinci mağazasını hizmete açtı. Dönemin trendlerini geleneksellikle harmanlayıp kadın, erkek ve çocuk her yaşa her zevke cevap verebilen görsellik ve ihtişamın iç içe geçtiği bir vitrin oluşturulan Süslü Kuyumcu 2 Mağazası kısa sürede yeniliğe açık, kaliteden şaşmayıp özgün kalabilen ve çevresine değer katan bir mağaza halini aldı.

Süslü Grup’un faaliyet gösterdiği sektörlerden biri de İnşaat sektörüdür. Süslü Grup’un bünyesindeki inşaat faaliyetleri ‘E-Süslü’ markası altında yürütmektedir. Gruba yararlı olabilecek gayrimenkullerin bulunması veya inşa edilmesi, yönetimi, en yüksek katma değer ile değerlendirilmesi için gerekli faaliyetlerin yürütülmesini gerçekleştirmektedir. ‘E-Süslü’ çağdaş yapılar ile yüksek kalite normlarını benimseyerek, istenilenden daha üst kalitede, daha ekonomik, daha hızlı bir şekilde, Süslü Kardeşler Şirketler Grubu’nun gereksinimlerine uygun projeler, tasarımlar ve çözümler üretmektedir.

30 yılı aşkın serüveni ile bugün gelmiş olduğu noktada hızla büyüyen Süslü Grup bünyesindeki markalar ilkelerinden taviz vermeyerek, her alanda tam bir iş disiplini ile çalışarak, kurumsal yapısı itibarı ile profesyonel iş anlayışını geliştirmeye devam etmekte, gerek kuyumculuk gerekse diğer alanlarda yatırımlarını sürdürmeye devam etmektedir.

Süslü Grup’un tüm markaları, öz sermaye ile kurulmuş olup 30 yılı aşkın bir bilgi birikimi ile kendi alanlarında her zaman güvenin sembolü olmuştur.